RSS
 

Moje książki

laweczka_135_205_1a

„Ławeczka pod bzem” -  pełna humoru opowieść o przyjaźni i miłości, a także o konfrontacji wielkich marzeń i planów z rzeczywistością. Fragment opisu ze strony Wydawnictwa: „Gdy Iga i Agata wypełniają kupony lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze 20 milionów. Utrzymanie tego w tajemnicy będzie nie lada wyzwaniem! Co zrobić z tak ogromną sumą? Iga zaczyna od spełnienia marzenia o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia”.

Ole_Apetyt_300

„Apetyt na więcej” jest trzecią i ostatnią częścią serii „Wszystkie smaki życia”. Czytelnicy poznają zakończenie historii bohaterów znanych ze „Szczęścia na wagę” i „Miłości z nutą imbiru” – wraz z Klaudią trafiają do Walii, z Barbarą odwiedzają południe Europy, kibicują Ewie, Andrzejowi i sympatycznemu Jimowi, a także mniej sympatycznej Żanecie. Komu uda się znaleźć szczęście – i czym ono właściwie jest?

miłość

„Miłość z nutą imbiru” to kontynuacja „Szczęścia na wagę” – druga część trylogii „Wszystkie smaki życia”. Poznajemy dalsze losy Ewy Krasickiej i jej bliskich oraz przyjaciół – zagmatwane, niełatwe, często gorzkie wybory i decyzje. Czytelnik znajdzie tu i humor, i wzruszenie, i niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia.

thumb

„Szczęście na wagę” to powieść obyczajowa, której tematem jest walka o własne szczęście, o siebie po prostu. Niepozbawiona humoru, ale chwilami gorzka historia Ewy, jej córki Klaudii i męża Mirka. Choć stanowią rodzinę, każde z nich ma swój własny, osobny świat. Czy ludzi, którzy oddalili się od siebie tak bardzo, cokolwiek jeszcze łączy?

Nieobecna_okładka

Nieobecna” jest historią dwóch sióstr bliźniaczek, które prowadzą niebezpieczną grę – zamieniają się miejscami. Do czego może doprowadzić udawanie kogoś, kim się nie jest, jakie są konsekwencje przekraczania granic i igrania z uczuciami innych ludzi? I czy słuszne jest powiedzenie, że prawda wyzwala?

A-potem-przyszła-wiosna_okladka

A potem przyszła wiosna”  – powieść obyczajowa wydana nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Jest to opowieść o celebrytce, aktorce serialowej – Poli Gajdzie, która z każdym dniem coraz mocniej odczuwa pustkę i samotność, choć otacza ją tłum ludzi. Prześladowana przez paparazzi, nieradząca sobie ani z teraźniejszością, ani z przeszłością kobieta wpada w coraz głębszą depresję. Coś jednak sprawi, że znajdzie siłę, by zawalczyć o siebie jeszcze raz.

Olejnik_Porcelana-300-dpi

„Dziewczyna z porcelany” jest powieścią obyczajową. Jej główny bohater to Michał – beztroski student, któremu pewnego dnia wali się na głowę cały wygodny, poukładany świat. Z powodu rodzinnej tragedii chłopak będzie musiał przemeblować sobie życie, nauczyć się mądrze kochać i stać się odpowiedzialnym, dojrzałym mężczyzną.

 

Olejnik_okłądka

„Dante na tropie” to połączenie powieści kobiecej* lub nawet romansu z kryminałem. Książka - w sposób nieco ironiczny – opowiada historię Anny, bibliotekarki i byłej dziennikarki, która pewnego dnia natrafia na ślad zbrodni. Jako że policja początkowo nie traktuje poważnie jej podejrzeń, Anna postanawia prowadzić śledztwo na własną rękę. Sytuacja komplikuje się, gdy zaczynają ginąć osoby, które bohaterka usiłowała nakłonić do rozmowy.

 

zabłądziłam okładka

Zabłądziłam” jest powieścią dla czytelników w bardzo różnym wieku. Wiele razy powtarzałam, że wcale nie tylko dla młodzieży, choć rzeczywiście o młodzieży. Opowiada o błądzących młodych ludziach, o wielkich i małych błędach, które popełniają i – czasem nieporadnie – usiłują naprawić; wreszcie o miłości, ale nie słodko-mdlącej, lecz bolesnej, trudnej, a przy tym nadspodziewanie dojrzałej. Niezdecydowanych zachęcam do lektury recenzji.

ava-i-tim-droga-na-polnoc-okładka

Ava i Tim. Droga na północ” to propozycja dla starszych dzieci i młodszej młodzieży. Jest to powieść fantasy, która rozgrywa się równolegle w dwóch światach. Opowiada o trudnej wędrówce i niesamowitej przyjaźni, takiej, jaką chciałoby się przeżyć naprawdę. Z eksperymentów prowadzonych na własnych dzieciach wnioskuję, że już 7-letnie maluchy bardzo ją przeżywają. Polecam!

 

Plany wydawnicze:

„Awantura w bajkach” – 2017 lub 2018, wyd. Adamada – zabawna książeczka dla dzieci

„Mansarda pod aniołami” – tom I „Cuda i cudeńka” – październik 2017, wyd. Filia – powieść obyczajowa z wielką historią w tle

„Szukam właśnie ciebie” – maj 2018, wyd. Filia – powieść obyczajowa z zagadką prawie kryminalną

„Cała w fiołkach” – kwiecień 2018 – kontynuacja „Ławeczki pod bzem”, wyd. Czwarta Strona

„Mansarda pod aniołami” – tom II „Listy i szepty” – styczeń lub luty 2018, wyd. Filia

Seria „Dworek w Miłosnej” – tom I „Wianek z lawendy” – jesień 2018, wyd. Czwarta Strona

* Pod określeniem „literatura kobieca” nie kryje się absolutnie opowieść o wściekle urodziwych dziewojach uwodzonych przez (lub też samodzielnie uwodzących) zabójczo przystojnych mężczyzn. Jest to po prostu powieść obyczajowa związana z tematyką bliską większości kobiet – związków międzyludzkich, szukaniem własnej drogi w życiu, wyborów i decyzji dotyczących rodziny, dzieci, pracy – i tak dalej. Z doświadczenia (jako matka trzech synów, siostra dwóch braci oraz żona jednego męża) wiem, że wielu mężczyzn także lubi takie książki, ale nazwa się przyjęła i już pewnie zostanie.

 

 

Komentowanie zostało wyłączone.