RSS
 

Jesienne nowiny

13 wrz

Przyszła pracowita jesień, a wraz z nią nowe wyzwania, pomysły i plany. Zanim zwolnimy trochę obroty w zimowym zamyśleniu, staram się teraz łapać ostatnie promyczki ciepła, cieszyć się darami przyrody – zbierać grzyby, zamykać w słoikach i butelkach resztki lata. Cieszę się każdym złotym listkiem, każdym rudym kasztanem, ucztowaniem motyli na budlejach i brzęczeniem pszczół w modrych kwiatach barbuli.

DSC_0376

Oczywiście nie zaniedbuję przy tym pisania. Już niedługo, bo 11 października, ukaże się moja kolejna książka: I tom Mansardy pod Aniołami - zatytułowany Cuda i cudeńka. Wiem, że wielu moich czytelników bardzo na nią czeka, więc w ramach rozbudzenia apetytów prezentuję Wam okładkę oraz opis ze strony Wydawcy:

cuda i cudenka

W małym, sennym miasteczku tylko na pozór niewiele się dzieje. 
Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena, dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje jej nową lokatorką. Poznaje swoich sąsiadów, nietuzinkowe postaci, które sprawiają, że życie dziewczyny staje się jeszcze barwniejsze niż dotychczas.
Wśród jej nowych przyjaciół jest Francesca, ekscentryczna Włoszka po przejściach, która prowadzi mały sklepik z cudeńkami. Lena, która uwielbia zmiany, dołącza do niej. Zaczyna również korespondować z tajemniczym Borysem, właścicielem mieszkania na strychu, który skrywa bolesną tajemnicę.
Dzięki świątecznej wymianie pyszności, mieszkańcy kamienicy lepiej poznają siebie i swoje sekrety. Najwyraźniej kamienne anioły opiekują się nimi, prostując pokręcone ścieżki, którymi prowadzi ich los.
„Cuda i cudeńka” to pełna ciepła opowieść o odzyskanych nadziejach, potrzebie bliskości, sile kobiecej przyjaźni i zwyczajnej, codziennej dobroci.
A wszystko to przyprawione odrobiną wiary w cuda.

Tom drugi – i tu dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią długo czekać na kontynuację – jest planowany na początek roku 2018, być może pojawi się w księgarniach już w styczniu!

I co dalej? – zapytacie. Dalej będzie równie kolorowo. W kwietniu powinna ukazać się kontynuacja bardzo przez Was ciepło przyjętej Ławeczki pod bzem. Nie będzie to II tom, lecz właśnie kontynuacja, bo tym razem skupimy się na przygodach Agaty, równie zwariowanej jak Iga, lecz borykającej się z zupełnie innymi problemami. Mam już tytuł – Cała w fiołkach.

Prawdopodobnie w maju czeka nas zupełnie inna przygoda – powieść Szukam właśnie ciebie, tym razem nie szalona i zabawna jak Ławeczka, lecz całkiem serio, co oczywiście nie znaczy, że zabraknie w niej optymizmu, nadziei i dobra. Nie zabraknie, obiecuję.

I wreszcie jesienią 2018 roku powinna zagościć w księgarniach I część nowego cyklu – Dworek w Miłosnej. Ten pierwszy tom nosić będzie tytuł Wianek z lawendy. Nie mogę się doczekać, kiedy się w tej lawendzie zanurzę, ale tymczasem muszę jeszcze zamknąć historię Agaty, więc póki co, mimo że to wrzesień – po uszy tkwię w fiołkach. :)

 

 
Komentarze (8)

Napisane przez w kategorii Literatura, Styl życia

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Marzena

  13 września 2017 o 21:39

  Język powieści jest cudny. Roztapiam się w nim. Podziwiam. Pani Agnieszko Jasień się kłania.

   
  • Agnieszka

   14 września 2017 o 04:23

   A ja ściskam mocno Jasień! :)

    
 2. ~Aleksandra

  17 września 2017 o 11:58

  I świetnie, czekam na każdą pozycję. Tak oczekuję dużo pozytywizmu w Pani książkach. Mam za sobą sporo lat. kiedy różnie bywało. a teraz kolejne lata niech będą pozytywne chociażby czytając tylko książki. Pozdrawiam

   
  • Agnieszka

   17 września 2017 o 14:40

   Oj tak, Pani Olu, oby już było nam wszystkim tylko pozytywnie! :)

    
 3. ~jUSTYNA

  29 września 2017 o 16:42

  Pani Agnieszko, kocham wszystkie Pani książki i zaliczam Panią do moich najukochańszych autorek!!:). Z niecierpliwością czekam na każdą kolejną powieść:). Serdeczne pozdrowienia. Justyna

   
  • Agnieszka

   29 września 2017 o 19:41

   Dziękuję i ślę uściski! :)

    
 4. ~MARTYNA

  26 października 2017 o 18:21

  Ile tomów przewiduje Pani Mansarady pod Aniołem?nie mogę się doczekać kolejnego tomu:)

   
  • Agnieszka

   6 listopada 2017 o 07:26

   Dwa tomy, ten drugi już niedługo :)