RSS
 

Zapowiedź „Nieobecnej”

13 maj

Cudownie ciepły maj mija mi pod znakiem intensywnej pracy nad „Pełnymi garściami”, czyli trzecią częścią „Wszystkich smaków życia” (zdradzę Wam tylko tyle, że bohaterowie mi się rozjechali po świecie, to Walia, to Czarnogóra, to znów jakaś Prowansja im w głowie) – a tymczasem Wydawca przygotował zapowiedź „Nieobecnej”.

Premierę zapowiedziano na 17 sierpnia, a oto jak brzmi nota wydawnicza:

Dwie bliźniaczki, Julia i Julita, prowadzą osobliwą grę: zamieniają się ubraniem, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przejąć tożsamość tej drugiej.

Julita jest beznadziejnie zakochaną singielką, która pragnie stabilizacji i rodzinnego ciepła.

Julii na pozór niczego nie brakuje, żyje otoczona luksusem, z własną gosposią i ogrodnikiem. Ma męża i syna, ale niestety jej życie pozbawione jest miłości… Męża traktuje przedmiotowo, a synem niemal wcale się nie interesuje.

Julita często odwiedza Julię i zajmuje jej miejsce, opiekując się siostrzeńcem, podczas gdy Julia spotyka się z kochankami. W ten sposób obie znajdują szczęście i spełnienie. Do czasu. W trakcie jednej z tych osobliwych zamian Julia i jej kochanek zostają znalezieni martwi. Wszyscy są przekonani, że zginęła jej siostra… Do czego doprowadzi skradziona tożsamość?

Najnowszy kryminał Agnieszki Olejnik to pełna niepokoju historia sióstr, które przekroczyły dozwolone granice.

Gdyby to ode mnie zależało, po pierwsze nie zdradziłabym Wam tak wiele z treści, ale cóż, nie miałam na to wpływu. Po drugie, nie użyłabym słowa „kryminał”. Moim zdaniem „Nieobecna” to po prostu powieść z wielką tajemnicą w tle – albo z wieloma tajemnicami. Jedne są bardziej mroczne, inne mniej, jedne sprzed lat, inne zaledwie sprzed paru dni. Przy czytaniu towarzyszyć Wam będzie napięcie i nie będziecie pewni, kto jest kim. Tyle mogę obiecać. Tego, że uda mi się wywieść Was w pole, nie obiecuję – ale bardzo się postaram.

A oto okładka:

Nieobecna_okładka

Podoba Wam się? Dajcie znać!

 
Komentarze (2)

Napisane przez w kategorii Literatura

 

Tags: ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Nikhola (kwiatusia)

  17 maja 2016 o 15:31

  Zapowiada się niezwykle intrygująco :)
  Okładka przykuwa spojrzenie. :)
  Już nie mogę się doczekać premiery! :)
  Pozdrawiam serdecznie

   
  • Agnieszka

   17 maja 2016 o 19:26

   Ja też się nie mogę doczekać :)