RSS
 

Nareszcie jest – moje „Szczęście…”

17 mar

Mowa oczywiście o „Szczęściu na wagę” – mojej najnowszej książce, pierwszej z trzech, które utworzą cykl pod tytułem „Wszystkie smaki codzienności”. Premiera – 27 kwietnia.

Bardzo długo trwały prace nad okładką, a to dlatego, że powieść ta nie daje się zamknąć w jednym prostym motywie, obrazie, symbolu… Z jednej strony chciałam, żeby okładka jakoś nawiązywała do smaku lub aromatu, z drugiej – to nie mogła być na przykład cukierkowa, uśmiechnięta modelka z jabłkiem, w którym wycięto kształt serduszka. Ta książka porusza zbyt wiele ważnych (i poważnych) tematów, żeby dać jej sielankowy obrazek na okładkę. Z drugiej strony jednak – nie jest to ciężka, depresyjna proza. Wręcz przeciwnie, więcej tu humoru niż we wszystkich moich poprzednich powieściach razem wziętych.

Ostatecznie I tom będzie wyglądał tak:

thumb

A jak „ubierzemy” pozostałe części, to się jeszcze okaże. Prace trwają.

Tymczasem jeszcze nota Wydawcy:

Czy ludzie, którzy stali się dla siebie obcy, mogą odbudować relacje i zacząć wszystko od nowa?

Ewa jest żoną i matką, całkowicie poświęconą rodzinie. Jednak jako dojrzała kobieta uświadamia sobie, że przestała realizować własne marzenia i czerpać radość z życia. Jej frustrację pogłębiają rodzinne troski: miłość w małżeństwie dawno wygasła, a nastoletnia córka ukrywa przed rodzicami swoje problemy i odrzuca wszelką pomoc.

Gdy Ewa dowiaduje się o chorobie córki, postanawia zawalczyć o ich wspólne szczęście. Dzięki zdrowej diecie i treningom chce przywrócić równowagę w życiu Klaudii i ponownie się do niej zbliżyć. To będzie ich wspólna walka. W tym samym czasie Ewa poznaje mężczyznę, który może być szansą na jej własne szczęście.

Agnieszka Olejnik po raz kolejny z ogromną wnikliwością opisuje ludzkie dramaty, które są w istocie uniwersalnymi problemami. „Szczęście na wagę” to powieść przełamująca stereotypy i pokazująca, jak ważna jest równowaga między poświęceniem dla innych a troską o samorealizację.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Literatura

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz